DIVADLO ?

23. Září 2017

Divadlo hodné řeckých tragédií – nikoliv obsahem, pouze délkou, jsme před několika dny mohli sledovat v přímém přenosu.

Nejpoctivější z poctivých a jeho věrný kamarád byli vydáváni spravedlnosti. Sami žádali poslance o zbavení imunity, ti ale ne a ne vyhovět. Střídali se s delšími či kratšími projevy, většinou „ mimo mísu“, vytahovali jiné případy z historie. Dokonce jeden ministr, ve snaze chránit svého vůdce, tvrdě kritizoval úřad, který, jak mu posléze připomněl opoziční politik, spadá do jeho rezortu.

Pak dostal komunista hlad, navrhl přestávku na oběd a zasedání bylo přerušeno. Po dvou hodinách nasycení poslanci pokračovali opět v „tvrdé práci“.Asi jsou zvyklí na siestu. Projevy ztráceli šťávu. Večer, po osmi hodinách blábolení, splnil parlament ČR přání nejpoctivějšího z poctivých a vůdce nejspravedlivějších a vydal ho spolu s kámošem ne katovi, ale pouze vyšetřovateli.

Poprvé se vzepřeli poslanci svému vůdci a hlasovali jako jeden muž /jak je u nich zvykem/ proti jeho přání, nebo to bylo jeho přáním?

 

Jak kdosi řekl, jeden den zasedání parlamentu stojí 4 miliony korun. Výsledek se věděl již před měsícem. Takže vstupné na estrádu stálo pěknou sumičku „všetkých čo kradnů“ - nás daňových poplatníků.

 

Tyto lidi do parlamentu rozhodně volit nebudu. Je nutné dát šanci a prostor občanům nezatížených podivnou minulostí, bez vazeb na korporáty a zejména lidem z praxe.

 

Ladislav Marek

Předseda krajské rady Praha